A hét fő csakra:



Gyökércsakra (Muladhara)
A fizikai világhoz kapcsolódó legalsó csakra, amely az aura legalsó ún. étertest réteghez kapcsolódik. Ez az étertest a fizikai testünk háromdimenziós tervrajza. Ennek a tervnek alapján maradnak a helyükön a testünkben az atomok. A gyökércsakra színe a vörös és közvetlenül a mellékvese mirigy működésére hat. Az itt beáramló energia a gerincoszlopot és a vese tájékát látja el energiával.
Keresztcsonti vagy lépcsakra (Svadhishthana)
A második csakra az érzelmi test réteghez kapcsolódik az aurában. Ez a réteg az érzelmeinknek megfelelően változó színű foltokat tartalmaz. Ezek állandóan változó és esetenként az aurából távozó energiaminták. Ennek a csakrának a színe a narancsvörös szín. A keresztcsonti csakra a nemzőszervekkel van kapcsolatban.
Napfonatcsakra (Manipura)
A harmadik csakra a mentális test réteghez kapcsolható. Ez a réteg a gondolatok és mentális folyamatok tároló helye. Itt alakulnak a gondolataink energetikai mintái. Ezek a többnyire ragyogó sárga színű minták a fej körül hoznak létre egy glóriát, de az egész testünket is körül veszi kb. 7-20 centiméteres távolságig. Ennek a csakrának a színe a sárga és a gyomor környékén lévő szerveket befolyásolja.
Az alsó három csakra és auraréteg a fizikai világban létező energiarendszerek, amelyek szoros kapcsolatban vannak a látható fizikai testünkkel.
Szívcsakra (Anahata)
A negyedik csakra az asztrális réteghez kapcsolódik. Ez a réteg egyfajta ötvözete az alsó három és a felső három rétegnek. Az asztráltest köti össze a fizikai jellegű rétegeket a szellemi, lelki jellegű rétegekkel. Ez a réteg sokkal mozgékonyabb, mint az alsó három. Itt gyakran nagy energia formák mozognak és nem csak az aurán belül. A szívhez kapcsolódik az szeretet energiája és érzése. Ezért az egymást szerető emberek gyakran az asztráltestüket összekötik energiaszálakkal. Egy kapcsolat megszűnésekor ezek a szálak elszakadnak. A szívcsakra színe a zöld és szívhez kapcsolódó szervekre van hatással.
Torokcsakra (Vishuddha)
Az ötödik csakra az ún. éteri minta rétege. Ez a szint nem anyagi. Az étertest eredeti tervét tartalmazza. Egy tökéletes terv, amely alapján a fizikai szint elkészül. Betegségek, torzulások során ezt a réteget kell kijavítani, hogy innen lefelé átadódhasson a tiszta információ a fizikai testnek. A torokcsakra színe kék és a torok környéki szervekre van hatása.
Harmadikszem-csakra (Ajna)
A hatodik csakra a mennyei testhez kapcsolódik. A mennyei testünk segítségével - meditáció közben - képesek vagyunk kapcsolatot teremteni az univerzum spirituális lényeivel. Angyalokkal, más emberek lelkével, a magasabb énnel. Ez a csakra indigókék színű és az agyalapi mirigyhez kötődik.
Helye: a homlok közepén
Színe: sötétkék
Köve: lapis lazuli,ametiszt, zafír
Hozzá tartozó szervek: kisagy, kp,idegrendszer, agyalapi mirigy
Ezért felelős: logika, gondolkodás, értelem, tudás, bölcsesség, emlékezés
Koronacsakra (Sahasrara)
A hetedik csakra a keterikus szinttel van kapcsolatban. Ha valaki erre a szintre emeli a tudatát, akkor tudatára ébredünk, hogy egyek vagyunk a teremtő Istennel. Ez a réteg egy nagyon rugalmas és erős réteg, amely az alsóbb réteget is védi a külső energiáktól. Mérete egyénektől függően 0,75 - 1,5 méterrel terjedhet túl a fizikai testünkön. Egy nagy aranyló tojáshéjhoz hasonló képződmény, amely elképzelhetetlenül magas frekvencián rezeg. A koronacsakra színe a fehér és a tobozmirigyre van hatása.