A japán stílus ismertetőjegyei
Alacsony, egyszerű, dísztelen bútorok: futonágyak és ülőalkalmatosságok - mivel a japánok (és kínaiak is) a föld közelében szeretnek aludni és étkezni.
A kocka alakú kanapé vonalait tovább egyszerűsítik a kemény háttámlák - ezt soha ne rakjuk tele puha párnákkal!
A világos padlóval és sötét bútorokkal kialakított kontrasztos hangulat, a függönytelen ablakokon található minimalista rolók, falécekből álló redőnyök jellemzik a stílust.
A tapétán, drapérián, faliszőnyegen visszatérő motívum a lótuszvirág, madár, bambuszlevél. A papírlámpák és az állólámpák hangulatos fényt szolgáltatnak anélkül, hogy uralnák az egyszerű berendezést.
Ha érdekesebbé akarjuk tenni az összképet, használhatunk távol - keleti ihletésű, sűrű mintás - madarakat, szitakötőket, pagodákat ábrázoló - aranylóan csillogó dekoranyagokat. Vigyázat! Ebben az esetben is igaz, hogy a kevesebb több!
Japán színpaletta
A szokványos fehér vagy törtfehér falak háttérként szolgálnak, megkapó kontrasztot alkotnak a sötét színű fából készült bútorokkal. (A női miliő kialakításához használjuk a halványrózsszínt és a finom bambuszzöldet.) A legkönnyedebb modern színskálát az ezüstös-szürkével, hamvaszölddel tompított krémszínek, és a bézs árnyalatainak használatával teremthetjük meg.
A modern japán színskálában nagy szerepet kapnak a matt festékek, a kevésbé csillogó textúrák, így a selymes fényű famegmunkálás is.
A stílus színeihez jól illenek az ezüst kiegészítők; a fa, laminált, vagy kőpadló; az egészen világos vagy drámaian sötét bútorok.
Forrás |